"Birileri gelir oyunun kurallarını değiştirir."

Kizilkayalar Hamburger’in temelleri 1970’li yillara dayanmakla birlikte 1978’den itibaran Kızılkayalar Büfe ismini alarak büfecilik dediğimiz hızlı ve ucuz yemekçilik anlayışının sektördeki lokomotif firması olmuştur.

Kızılkayalar büfecilik sektöründeki geniş ürün yelpazesine sahip olmasına rağmen, müşterilerine bambaşka bir lezzet sunmak ve Türk halkının damak tadına hitap etmek için hamburger sosunu yepyeni bir yöntemle pişirerek bugun dahi hiç bir büfenin ulaşamadığı bir lezzeti müşterilerine sunmuştur. Türk halkının beğenisini kazandıktan sonra tamamen hamburgere yönelmeye karar veren Kızılkayalar ismini de Kızılkayalar Hamburger olarak değiştirmiştir ve bu ismi de tescillemiştir. Türk halkının damak tadını cok iyi bilenler tarafından üretilmesi Kızılkayalar Hamburgerin çok sevilmesine neden oldugu gibi Bir Turk hamburgerinin sektörediki yabancı hamburger üreticilerinin dikkatini çekmeyi, takip edilmeyi başarmıştır. Büyük sermayeli hamburger üreticileri kendi ürünleri içine yerelleştirilmiş tadlar eklemeye çalışsa da Kızılkayalar Hamburger’in başarısını yakalayamamıştır.

Kızılkayalar dürüst, disiplinli çalışmasıyla ve asla kaliteden ödün vermemesiyle önce Beyoğlu’nun sonra tüm ülkenin beğeni ve sevgisini kazanmıştır. Kızılkayalar yaklaşık 40 yılı aşan tecrübe ve kalitesiyle ülkenin en beğenilen fast-food markası olmayı vizyon edinmiştir.